טיפול בשברי מאמץ באמצעות תזונה

לשברי מאמץ ישנו שם קצת חמקמק, מכיוון שבזמן של שבר מאמץ אין זה שבר רגיל וגם אינו מתנהג כשבר.
כל זאת מכיוון ששברי מאמץ הינם מיקרו שברים אשר גורמים להיחלשות של העצם ולכאבים לא נעימים, מקרים של שברי מאמץ מופיעים בשכיחות גובה בקרב רקדנים, חיילים, ספורטאים ולעיתים גם אנשים מבוגרים. אל מיקרו השברים מתלווים לא מעט כאבים, החל מזמן הפעולה שמתבצע על האזור הפגוע ועד לזמן המנוחה. אבל בשונה משברים רגילים, להחלמה משברי מאמץ תצטרכו לא מעט מנוחה, חיזוקים נכונים לאזור הפגוע ובמיוחד תזונה שתעזור לגוף שלכם להתחזק ולהחלים במהירות האפשרית.

סידן ותוספי תזונה

עד היום ידוע לנו כי אחד מהתורמים הגדולים לבניית עצם וחיזוק מסת העצם הוא לא אחר מאשר סידן, כאשר 99% ממנו נמצא בעצמות הגוף שלנו ו1% נמצא בשיניים שלנו. במרבית המקרים טיפול בשברי מאמץ יצריך כמובן מנוחה נכונה, יחד עם זאת גם הוספת סידן גדולה יותר מהרגיל. יחד עם הסידן משתלב היטב ויטמין D, אשר ידוע כוויטמין שעוזר לסידן להיספג בצורה טובה יותר ויעילה יותר לגוף. תוספים שונים כמו זרחן, פלואור ומגנזיום יוכלו להיות גם כן מועילים עבור החלמה משברי מאמץ, יחד עם זאת חשוב מאוד לבצע בדיקת דם מקיפה ולוודא מה הם הוויטמינים והמינרלים החסרים לכם.

ירקות ופירות

שאר המינרלים והוויטמינים שאותם הגוף שלנו צורך ומתבסס עליהם בכדי לשמר המשך פעולה תקינה של מערכות הגוף, נמצאים בפירות והירקות. למשל בהגברת שימוש בסידן תוכלו לאכול, תאנים מיובשים המכילים כ162 מג סידן ל100 גרם פרי או ב100 גרם תפוזים המכילים כ40 מ"ג של סידן. אך לא רק סידן תוכלו לצרוך מהפירות אלא גם מהירקות תוכלו לצרוך מגנזיום, למשל ב100 גרם תרד תוכלו לצרוך כ79 מ"ג של מגנזיום, באפונה תוכלו לצרוך כמות של 317 מ"ג זרחן ל100 גרם ועוד. את הצריכה של כל אותן ירקות ופירות מומלץ לאכול בזמן הקצר ביותר מרגע הקטיפה, כך תוכלו לקבל את מיטב הוויטמינים והיתרונות שתוכלו לספוג מהם.